Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Jasna Góra przez cały rok nieustannie przyciąga pielgrzymki ludzi, którzy pragną powierzyć swoje sprawy w ręce Matki Bożej.

Do tradycji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie wszedł już wyjazd młodzieży klas maturalnych do Częstochowy. Najbardziej oczywistym powodem pielgrzymki na Jasną Górę jest zawierzenie egzaminu dojrzałości by pomyślnie go zdać. Dlatego też 20 października 2017r. pod przewodnictwem ks. Dariusza Żmudy wybraliśmy się do Częstochowy. Tradycyjnie w samo południe rozpoczęliśmy Drogę Krzyżową na jasnogórskich Wałach. Potem był czas na obiad i spowiedź. Punktem centralnym była Msza św. w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej przed cudownym obrazem. Następnie oddaliśmy cześć Matce Bożej obchodząc obraz na kolanach prosząc o dary Ducha Świętego na czas nauki i egzaminu. Uduchowieni po Mszy Św. udaliśmy się na zwiedzanie. Wspięliśmy się na wieżę, z której podziwialiśmy panoramę miasta. Odwiedziliśmy również salę rycerską i salę o. Kordeckiego . W skarbcu zachwyciły nas cenne przedmioty, złożone przez wiernych Czarnej Madonnie jako wota błagalne lub dziękczynne.

Udział w pielgrzymce dał maturzystom okazję do wspólnej refleksji nad własną przyszłością, do modlitewnego skupienia i integracji. Dodał sił
i wzmocnił motywację do nauki oraz pozytywnego działania.

Agnieszka Kowalska

Skip to content