O szkole

Zespół Szkoł im. Stanisława w Parczewie ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur? Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur.

Mottem szkoły są słowa
Stanisława Staszica:

“Człowiek  jest materią na każde  dzieło mniej lub więcej zdatną, edukacja wszystko z niego zrobi.”
W swej działalności dydaktyczno – wychowawczej Szkoła godnie wypełnia motto, jakie mu przyświeca. Oferuje szeroki zakres kierunków kształcenia, utrzymując przy tym wysoki poziom nauczania. Dowodem na to jest wiele osiągnięć uczniów w wielu dziedzinach. Młodzież ma możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Ponadto:

| Szkoła realizuje zadania opiekuńcze, wychowawcze i dydaktyczne poprzez:

• umożliwianie poznania rozumienia świata i jego kultury,
• poszukiwanie duchowych wartości życia oraz kształtowanie i ocenę własnej wartości, rozwijanie potrzeb samodoskonalenia się,
• rozumienie innych ludzi i ich poglądów
• ujawnianie zdolności i zainteresowań
• przygotowanie do odpowiedniego współtworzenia świata i odnajdowania w nim własnego miejsca, samoidentyfikację narodową i kulturową
• kształtowanie postaw patriotycznych, poczucia przynależności do społeczności lokalnej, narodowej
• zdobycie wykształcenia

Szkoła zapewnia:

• opiekę, przyjazne, bezpieczne i korzystne dla zdrowia warunki edukacji
• poszanowanie praw ucznia