Spotkanie z misjonarzem – ks. Marcinem Dudzińskim

W poniedziałek 23 października 2017 roku mieliśmy okazję gościć w naszej szkole ks. Marcina Dudzińskiego, który od roku jest misjonarzem w Boliwii, a dokładnie w zabawnie brzmiącej
z nazwy miejscowości Bulo Bulo, położonej pomiędzy Cochabambą a Santa Cruz.

Ksiądz Marcin przyjął zaproszenie, ponieważ jest absolwentem naszej szkoły, którą ukończył w 1997 roku z dyplomem technika elektronika. Na uwagę zasługuje też fakt, iż wychowawcą klasy, do której uczęszczał nasz gość był obecny dyrektor szkoły Mirosław Kowalski. Pan dyrektor, witając serdecznie swego wychowanka, wspominał, jakim uczniem był ks. Marcin
a nawet wyjawił jego szkolną ksywkę.

Odwiedziny ks. Marcina przypadły w obchodzonym w Kościele Katolickim Tygodniu Misyjnym, dlatego też mogliśmy wysłuchać ciekawych opowieści o pracy na misji w Bulo Bulo oraz o życiu i kulturze mieszkańców Boliwii. Szczególną troską ks. Marcina w jego pracy misyjnej jest prowadzony przez niego internat dla dziewcząt z rodzin niewydolnych wychowawczo, dlatego prosił młodzież o wsparcie modlitewne w tej intencji.

Spotkanie upłynęło w przyjaznej, wręcz koleżeńskiej atmosferze. Na zakończenie przedstawiciele Klubu Wolontariatu działającego w naszej szkole podziękowali ks. Marcinowi za to wyjątkowe spotkanie i podzielenie się z nami doświadczeniami z pracy misyjnej oraz za uwrażliwienie na potrzeby mieszkańców krajów misyjnych. Żegnając się, życzyliśmy
ks. Marcinowi wytrwałości w dalszej pracy, gdyż za kilka dni wraca już do swojego Bulo Bulo.

 

Agata Golonka

Skip to content