70 lat minęło…, czyli jak obchodziliśmy “urodziny” naszej szkoły

70 lat minęło…, czyli jak obchodziliśmy ,,urodziny” naszej szkoły

Rok 2017  to rok jubileuszowy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie związany z obchodami siedemdziesięciolecia istnienia tej szkoły. Główne uroczystości jubileuszowe połączone z III Zjazdem Absolwentów odbyły się 17 czerwca 2017 roku. Jednak taki chlubny jubileusz to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla absolwentów, ale również dla obecnych uczniów oraz wszystkich osób związanych dzisiaj ze szkołą, dla których jest to znakomita okazja, by uświadomić sobie, że aktualnie to oni tworzą jej historię, dlatego powinni czuć się z nią związani, za nią odpowiedzialni, zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości jako jej absolwenci. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom społeczność szkolna urządziła niezwykłe ,,urodziny” swojej jubilatce, które odbyły się 25 września 2017 roku. Swoją obecnością zaszczycili nas zacni goście, wśród których znaleźli się: pan Jerzy Maśluch – starosta parczewski, pan Adam Domański – wicestarosta parczewski, pan Janusz Zieliński – przewodniczący komisji ds. oświaty, pani Anna Ignatowicz – kierownik ds. oświaty i polityki społecznej, pani Urszula Jószczuk – inspektor.

Każdy jubileusz to połączenie tradycji z nowoczesnością, doświadczenia z młodością, wspomnień z planami, dlatego też przygotowana przez uczniów prezentacja ukazywała szkołę w dwóch odsłonach – tę z przeszłości i tę współczesną. W tej kilkunastominutowej prezentacji można było zobaczyć zdjęcia z różnych momentów historii naszej szkoły, zatrzymane w kadrze obrazy związane z nauką, ważnymi egzaminami, lecz także z rozrywką, a przede wszystkim z ludźmi, którzy stanowią największą wartość każdej szkoły i każdego z nią wspomnienia.

Miłym akcentem jubileuszowego programu była część artystyczna, w której uczniowie zaprezentowali scenki z współczesnego życia szkoły, oczywiście ,,na wesoło”.

W imieniu zaproszonych gości głos zabrał wicestarosta parczewski –  pan Adam Domański, który z okazji jubileuszu złożył gratulacje i podziękowania dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za wszelkie działania dla dobra uczniów i społeczności lokalnej oraz życzył wytrwałości i satysfakcji z działalności szkoły, która jest wielkim wyzwaniem w drodze do kolejnych wspaniałych osiągnięć i jubileuszy. Uczniom życzył, by byli godnymi spadkobiercami bogatej tradycji swoich poprzedników.

Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie ,,100 lat” dla naszej ,,jubilatki”. Jak na prawdziwe urodziny przystało nie mogło zabraknąć tortu, którym wszyscy zostali poczęstowani.

Agata Golonka

Skip to content