Pielgrzymka maturzystów do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej

            W poniedziałek, 14 listopada 2022r., uczniowie klas maturalnych – IV TF/TS, IV TZ i IV TI wraz z nauczycielami – Iwoną Semeniuk i ks. Grzegorzem Suwałą, wyruszyli do Kodnia na spotkanie z Matką Bożą – Królową Podlasia i Matką Jedności.

            Pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej rozpoczął się modlitwą przed odsłoniętym Cudownym Obrazem. Pątnicy wysłuchali przejmującej i bardzo burzliwej historii cudownego obrazu, który znalazł się na Podlasiu w roku 1631 za sprawą księcia Mikołaja Sapiehy, zwanego Pobożnym. Dużym przeżyciem duchowym dla wielu uczniów było przejście na kolanach wokół obrazu Maryi i spojrzenie w Jej pełne miłości oczy. Byli i tacy, którzy odwiedzili to miejsce po raz pierwszy w życiu.

            Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. o dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Kodeńskiej na czas zdawania egzaminów maturalnych i zawodowych oraz dobre rozeznanie powołania. Po Eucharystii uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Kalwarię Kodeńską.

            Maturzyści mieli m.in. możliwość osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu, przyjęcia Sakramentu pokuty i pojednania. Mieli czas, by spojrzeć w cudowny obraz i oddać wszystkie swoje troski, aby z nową nadzieją wrócić do domu.

            Drodzy Maturzyści! Dziękujemy za obecność i Wasze świadectwo wiary!

           

Skip to content