Drodzy Maturzyści

Drodzy Maturzyści,

Dziś kończycie Wasz ostatni rok szkolny w szkole średniej. Rok, który na pewno pozostanie w Waszej pamięci, gdyż upłynął pod znakiem panującej pandemii, a Wasza nauka przebiegała przede wszystkim w trybie zdalnym, co niewątpliwie musiało zostawić swój ślad na Waszym życiu i relacjach międzyludzkich. Zostaliście pozbawieni Balu Maturalnego, czyli popularnej „Studniówki”, która zawsze była takim przedsionkiem dorosłości, a wspomnienia z tego wydarzenia pozostawały na zawsze w pamięci. Tego Wam niestety zabraknie, choć zapewne innych wspomnień związanych z okresem szkolnym jest mnóstwo.

Pragniemy Wam przy tej okazji podziękować za te lata spędzone w Zespole Szkół im. St. Staszica oraz w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Parczewie gdzie, dzięki zaangażowaniu grona pedagogicznego mogliście nabywać wiedzę oraz kształtować swoje umiejętności, które niewątpliwie będą pomocne w realizacji Waszych życiowych zamierzeń.

Dziękujemy Wam również za to, że promowaliście Wasze szkoły, a przez to Powiat Parczewski, w różnego rodzaju konkursach, olimpiadach i zawodach odnosząc liczne sukcesy. Mamy nadzieję, że będąc rozrzuconymi po różnych zakątkach świata nie zapomnicie, gdzie sięgają Wasze korzenie.

Teraz przed Wami Matura, czyli swego rodzaju krok w dorosłość, która na pewno będzie dla wszystkich sporym wyzwaniem biorąc pod uwagę okoliczności w jakich przyszło Wam się do niej przygotowywać oraz to, że będzie przebiegać, ze względu na pandemię i reżim sanitarny, na ściśle określonych zasadach. Ale jesteśmy przekonani, że tak Wy, jak też Wasi Nauczyciele i Rodzice dołożyliście wszelkich starań, aby ten pierwszy duży życiowy egzamin wypadł udanie i bez przeszkód.

Życzymy Wam wszystkim powodzenia, spełnienia tych nawet najbardziej ukrytych marzeń oraz realizacji wszystkich zamierzonych celów, już gdzieś na kolejnym etapie Waszego życia

Starosta Parczewski               Przewodniczący Rady Powiatu         Wicestarosta Parczewski                              

     Janusz Hordejuk                           Janusz Zieliński                                  Artur Jaszczuk

Skip to content