Pomoc niesiona przez Szkolny Klub Wolontariatu

Grudzień w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica to nie tylko czas intensywnej pracy całej społeczności szkolnej, ale również okres wyczekiwania świąt i niesienia pomocy potrzebującym. Uczniowie, jak każdego roku, są otwarci na potrzeby innych ludzi i chętni do zmieniania świata na lepszy, poprzez zaangażowanie w pracę charytatywną szkoły. W grudniu młodzież włączyła się
w pomoc dla naszych rodaków mieszkających na Wschodzie. Zebrane dary trafią do polskich rodzin na Białorusi i Ukrainie jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. W szkole odbyła się jeszcze jedna grudniowa akcja charytatywna, tym razem celem jej była pomoc dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Lublinie.
11 grudnia uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami zawieźli zebrane koce i karmę do schroniska. Uczestniczyli również w spotkaniu
z pracownikami tej placówki, którzy opowiadali o trudach swojej pracy oraz zwracali szczególną uwagę na niewłaściwe traktowanie zwierząt przez ludzi.

Dziękujemy wszystkim, którym na sercu leży los potrzebujących i znajdują odrobinę czasu, by pochylić się nad słabszymi.

Skip to content