Zajęcia prowadzone przez praktykantów z Kolumbii i Filipin

   W dniach 24.09.2019-27.09.2019 w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica odbyły się zajęcia prowadzone przez praktykantów z Kolumbii i Filipin. Z inicjatywy nauczycielek języka angielskiego – mgr Kamili Wojciechowskiej-Domańskiej i mgr Anny Brewczuk  uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez wolontariuszy współpracujących z fundacją AIESEC.

      Spotkania ze studentami z AIESEC to ciekawa przygoda dla uczniów oraz niezwykła okazja, by świat zagościł w naszej szkole, bez konieczności kosztownych wyjazdów za granicę. Od kilku już lat bardzo chętnie korzystamy z tej niepowtarzalnej  szansy by nasi uczniowie poznali inne kraje i porozmawiali z młodymi ludźmi o kulturze, tradycjach ale też o sprawach codziennych w języku angielskim.

 Wizyta wolontariuszy daje uczniom niepowtarzalną możliwość zdobycia praktycznych umiejętności językowych. Szczególny nacisk kładziony jest na komunikowanie się w języku angielskim. Podczas pobytu w naszej szkole wolontariusze mieli okazję spróbować polskiej kuchni, wspólnie z uczniami uczestniczyli w zajęciach gastronomicznych oraz z wielkim zainteresowaniem  zwiedzali nasze miasto, poznając jego historię i oglądając najciekawsze miejsca. Dzięki tej wizycie uczniowie ZS im. Stanisława Staszica mogli również wykazać się w roli przewodników oraz opiekunów i należy podkreślić, że sprawdzili się w tej roli znakomicie. Był to tydzień rozwijający umiejętności językowe, ale też lekcja tolerancji, otwartości i życzliwości wobec innych. Przy okazji zarówno wolontariusze jak i uczniowie naszej szkoły świetnie się razem bawili.

Podsumowując możemy stwierdzić, że była to niezwykła przygoda, która wpisała się na stałe w harmonogram roku szkolnego oraz chcemy bardzo serdecznie podziękować za pomoc w organizacji zajęć Dyrekcji naszej szkoły, Panu Januszowi Zielińskiemu oraz wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę.   

 Kamila Wojciechowska-Domańska

                                                          

Skip to content