IV Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie

IV Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie

29 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica
w Parczewie odbył się po raz czwarty Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski zorganizowany pod honorowym patronatem
Starosty Parczewskiego pana Jerzego Maślucha.
Tematem przewodnim tegorocznej rywalizacji było „Na fali niepodległości – fryzury i styl dwudziestolecia międzywojennego”.
Głównym celem konkursu było promowanie kształcenia zawodowego oraz promocja zawodu fryzjer. Ponadto konkurs stał się okazją do rozwijania indywidualnej kreatywności uczniów i umiejętności fryzjerskich oraz poczucia piękna, harmonii i gustu estetycznego.
W ramach doradztwa zawodowego w murach naszej szkoły gościliśmy uczniów z parczewskich szkół podstawowych. Mogli oni zobaczyć proces powstawania fryzur i stylizacje XX-lecia w wykonaniu przyszłych adeptów fryzjerstwa.
W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas fryzjerskich z Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim, Krasnymstawie
i Parczewie, a także Zespołu Szkół Odzieżowo- Włókienniczych w Lublinie, Technikum „Lider” w Lublinie , Zespołu Szkół w Puławach, Zespołu Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Praktycznego w Garwolinie.
Zaciętemu współzawodnictwu uczestników konkursu przyglądali się zgromadzeni goście, wśród których znaleźli się: Starosta Parczewski pan Jerzy Maśluch , Wicestarosta – pan Artur Jaszczuk i Przewodniczący Rady Powiatu pan Janusz Zieliński.
Jury, w skład którego weszli opiekunowie uczniów z poszczególnych szkół było zachwycone nowatorstwem, pomysłowością oraz świeżością spojrzenia na stylizacje inspirowane okresem dwudziestolecia międzywojennego.
Zwycięzcy konkursu odebrali atrakcyjne nagrody i wyróżnienia z rąk przedstawicieli lokalnych władz.
Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Parczewie, „Centrum Motoryzacji”- Janusz Zieliński, Huta Szkła – Tadeusz Wrześniak, Drogeria „Natura”, sklep fryzjerski: „Fale, Loki, Koki”, Drogeria „Jasmin”, Galeria Urody „Marlena”, Rada Rodziców w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie.
Wyniki międzyszkolnej rywalizacji prezentują się następująco:
I miejsce – Paulina Bortniczuk – ZSP Parczew
II miejsce – Paulina Szabała – ZSOW Lublin
III miejsce – Ani Ghazaryan – ZSZ Opole Lubelskie
Wyróżnienie otrzymała: Paulina Machowiec – ZSOW Lublin
Za współpracę, zaangażowanie i ufundowane nagrody dziękują organizatorzy ZSP w Parczewie: Maria Drożdżyk, Joanna Szypulska i Agnieszka Kowalska.
Pozostaje mieć nadzieję, że ten konkurs na długo pozostanie w pamięci uczestników, gości
i całej społeczności lokalnej.

Fotorelacja w galerii.

Skip to content