Droga do wolności

                                                     Droga do wolności

W ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w dniu 6 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole pokaz historyczny „Droga do wolności” , zaprezentowany przez Grupę Artystyczną Explanation.  Zarówno młodzież jak i nauczyciele mieli okazję wysłuchać  prelekcji dotyczącej historii naszego narodu od czasów rozbiorów do 1920 r. Oprócz prezentacji multimedialnej, uczestnicy mogli obejrzeć szereg eksponatów związanych z omawianym okresem historycznym. Były wśród nich mundury powstańców i żołnierzy, repliki broni białej i palnej ,a także oryginalne elementy oporządzenia i uzbrojenia wojskowego z XIX i początku XX w. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz walki na szable oraz trening szermierki, w którym aktywny udział wzięli nasi uczniowie. 

Pokaz „Droga do wolności”, to z pewnością ciekawa lekcja fragmentu historii naszego państwa, związanej z odzyskaniem niepodległości po zaborach, której setną rocznicę obchodzimy właśnie w tym roku.

Galeria.

                                                                                                               M.Mazurek

Skip to content