Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
W poniedziałek 1 października 2018 r., maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie, wzięli udział w pielgrzymce na Jasną Górę. Uczniowie klas maturalnych wraz z opiekunami: ks. Dariuszem Żmudą, Katarzyną Golonką i Iwoną Semeniuk uczestniczyli w zjeździe osób, które przyjechały do Częstochowy, aby poprzez modlitwę powierzyć Matce Bożej swoje przygotowania do egzaminów dojrzałości, prosić o mądrość na czas ich zdawania oraz o podejmowanie właściwych decyzji życiowych.
Pierwszym punktem programu była Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Jej szczególny nastrój, głębokie rozważania, zrodziły wiele ważnych przemyśleń i refleksji w sercach młodzieży.
Piękna pogoda w dniu pielgrzymki pozwoliła na podziwianie najważniejszych miejsc Jasnogórskiego Sanktuarium: Kaplicy Cudownego Obrazu, Skarbca, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry oraz widoków panoramy Częstochowy z Wieży Jasnogórskiej.
Centralnym punktem pielgrzymki była wspólna Eucharystia w intencji maturzystów w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej przed cudownym obrazem. Przewodniczył jej ks. Dariusz Żmuda.
Ten szczególny czas pielgrzymowania do Matki Bożej Jasnogórskiej z pewnością rozbudził w młodzieży pragnienie pięknego życia. Zmotywował do skuteczniejszego dążenia do celu, nauki i mądrego przeżywania każdej chwili życia. Ożywił jeszcze większy wysiłek w przygotowaniach do egzaminów maturalnych i ambicje do dalszej nauki podczas studiów. Dał im wiarę w siebie.
Zapraszamy do galerii.

Dziękujemy wszystkim maturzystom za wspólne pielgrzymowanie i życzymy samych sukcesów na maturze.

Skip to content