Narodowe Czytanie

Tradycyjnie już, w pierwszych dniach września spotkaliśmy się, by uczestniczyć w swoistym święcie polskiej literatury, jakim bez wątpienia jest akcja Narodowego Czytania. Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania zgromadziliśmy się, by wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.
W realia sztuki z początku XX w. wprowadziły uczestników dekoracje i rekwizyty inspirowane didaskaliami do aktu pierwszego, które odczytał pan dyrektor Mirosław Kowalski, rozpoczynając nasze szkolne czytanie dramatu Gabrieli Zapolskiej. Następnie chętni uczniowie z klas trzecich zaprezentowali wybrane sceny utworu, ukazując jego atuty, takie jak: komizm i gorzka ironia, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka. Wcielający się w role poszczególnych bohaterów uczniowie świetnie wywiązali się ze swojego zadania, gdyż potrafili przykuć uwagę słuchaczy swoimi oryginalnymi interpretacjami.
Wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania w naszym szkolnym wydaniu dziękujemy i zapraszamy za rok do wspólnego czytania ,,Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

Skip to content