NARODOWE CZYTANIE ,,BALLADYNY” W NASZEJ SZKOLE

Wzorem lat ubiegłych, także w tym roku włączyliśmy się do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Tym razem Para Prezydencka, pod której patronatem odbywa się to wydarzenie zaproponowała ,,Balladynę” Juliusza Słowackiego.

Nasze szkolne czytanie tradycyjnie już rozpoczął pan dyrektor Mirosław Kowalski, który odczytał list Juliusza Słowackiego do Zygmunta Krasińskiego stanowiący przedmowę do ,,Balladyny”. W role poszczególnych bohaterów dramatu wcielali się chętni uczniowie klas drugich oraz nauczyciele, którzy czytali wybrane sceny z utworu Słowackiego.

Wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania w naszym szkolnym wydaniu dziękujemy i zapraszamy za rok do wspólnego czytania dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. ,,Moralność pani Dulskiej”.

Skip to content