V Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie

27 listopada 2019 roku w Zespole Szkół  im. Stanisława Staszica w Parczewie odbył się po raz piąty Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski zorganizowany przez Joannę Szypulską, Agnieszkę Kowalską i Marię Drożdżyk. Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Parczewskiego pana Jerzego Maślucha.

Tematem przewodnim tegorocznej rywalizacji było „Scarlett O’Hara Przeminęło z wiatrem…”.

Głównym celem konkursu było promowanie kształcenia zawodowego, w szczególności zawodu fryzjer. Ponadto konkurs stał się okazją do rozwijania indywidualnej kreatywności uczniów i umiejętności fryzjerskich oraz poczucia piękna, harmonii i estetyki.

W ramach doradztwa zawodowego w murach naszej szkoły gościliśmy uczniów z parczewskich szkół podstawowych. Mogli oni zobaczyć proces powstawania fryzur i stylizacje epoki secesji w wykonaniu przyszłych adeptów fryzjerstwa.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas fryzjerskich z Zespołów Szkół
w Garwolinie, w Parczewie, w Krasnymstawie, w Opolu Lubelskim, w Puławach i w Radzyniu Podlaskim, a także Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych w Lublinie, Technikum „Lider” w Lublinie , Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu oraz Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie,

Zaciętemu współzawodnictwu uczestników konkursu przyglądali się zgromadzeni goście, wśród których znaleźli się: Starosta Parczewski pan Jerzy Maśluch, Przewodniczący Rady Powiatu pan Janusz Zieliński, Kierownik Wydziału Edukacji i spraw Społecznych pani Anna Ignatowicz i przedstawiciel Rady Rodziców pani Anna Gmitruk. 

Jury, w skład którego weszli opiekunowie uczniów z poszczególnych szkół było zachwycone nowatorstwem, pomysłowością oraz świeżością spojrzenia na stylizacje inspirowane epoką wojny secesyjnej.

Zwycięzcy konkursu odebrali atrakcyjne nagrody i wyróżnienia z rąk przedstawicieli lokalnych władz, które ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Parczewie, Radę Rodziców w Zespole Szkół w Parczewie, Fabrykę Kabli „ELPAR” w Parczewie, Hutę Szkła – Tadeusz Wrześniak, „Centrum Motoryzacji”- Janusz Zieliński , Galerię Urody „Marlena”.

Wyniki międzyszkolnej rywalizacji prezentują się następująco:

I miejsce –   Weronika Ochnio (modelka Natalia Pożarowszczyk) – ZS Radzyń Podlaski
II miejsce –  Gabriela Baran (modelka Kinga Kaczorowska) –  ZSZiO Biłgoraj    
III miejsce – Julia Brych (modelka Dominika Herman) – ZS Krasnystaw

Wyróżnienie otrzymały:

Paulina Kowalczuk (modelka Sandra Iwaczuk) – ZS Parczew,

Weronika Domańska (modelka Patrycja Domańska) – ZS Parczew

Pozostaje mieć nadzieję, że ten konkurs na długo pozostanie w pamięci uczestników, gości i całej społeczności lokalnej.

Skip to content