Rocznica odzyskania niepodległości: uroczyście i śpiewająco.

Podsumowaniem szeregu imprez związanych ze świętowaniem 100-lecia odzyskania niepodległości w naszej szkole była uroczysta akademia. Włączając się w obchody tego wielkiego wydarzenia, młodzież naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli przygotowała i zaprezentowała program słowno- muzyczny. Wszyscy obecni na akademii mieli okazję posłuchać pięknych, polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru złożonego z uzdolnionych wokalnie uczniów klas pierwszych oraz chóru nauczycieli. Zaśpiewano szereg popularnych pieśni okolicznościowych m. in. „Legiony”, „Pierwsza brygada”, „Ułani”, „Wojenko, wojenko”. W ramach odczytu historycznego przypomniano zebranym wydarzenia i postaci związane z odzyskaniem niepodległości oraz funkcjonowaniem naszego państwa w pierwszych latach po odrodzeniu.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy akademii, w podniosłym nastroju, wspólnie odśpiewali hymn państwowy, którego słowa dumnie wybrzmiały w murach naszej szkoły.

Skip to content