Sekrety piękna

Sekrety piękna

 

26 października uczennice technikum  z zawodzie technik usług fryzjerskich wzięły udział w szkoleniu  z wykonywania profesjonalnego makijażu. Zajęcia prowadziła pani Paulina Szypulska – certyfikowana absolwentka Pro Make Up Academy w Warszawie oraz finalistka tegorocznej edycji SEPHORA Beauty Masters. Celem warsztatów było zapoznanie  z akcesoriami i kosmetykami niezbędnymi do wykonania profesjonalnego makijażu. Omawiane były m.in. typy skóry oraz pielęgnacja różnych rodzajów cery w oparciu o kolor włosów i oczu, w celu doboru właściwej gamy kolorystycznej. Ponadto uczestniczki zapoznały się z geometrią twarzy, modelowaniem poszczególnych jej części oraz zasadami prawidłowej korekty oczu, nosa oraz brwi, a przede wszystkim przygotowaniem skóry do makijażu.

Profesjonalne podejście prowadzącej   spowodowało, że nasze uczennice już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania ze sztuką makijażu.

Skip to content