Biznes Lubelskie z klasą – konferencja dla młodzieży o przedsiębiorczości

Biznes Lubelskie z klasą – konferencja dla młodzieży o przedsiębiorczości

We wtorek 18 września 2018 r. uczniowie klas I TI/TE oraz II TI wraz z opiekunkami: Moniką Saczuk i Iwoną Semeniuk mieli okazję uczestniczyć w niestandardowej lekcji przedsiębiorczości. Lekcję poprowadził Filip Chajzer w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Zajęcia te, dla wielu młodych uczestników, stały się inspiracją i motywacją do inwestowania w siebie i swoją przyszłość.

Celem wydarzenia było rozwijanie postaw biznesowych wśród osób młodych poprzez wsparcie i promocję przedsiębiorczości, budowanie świadomości na temat kompetencji związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz podejścia do innowacji i biznesu.

Spotkanie umożliwiło rozwój dialogu międzypokoleniowego dotyczącego prowadzenia firm, przedstawienie działań, instrumentów i możliwości jakie oferują podmioty publiczne na rzecz zwiększenia inicjatyw tworzenia własnych przedsiębiorstw, w tym możliwości uzyskania zewnętrznego finansowania na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej. W roli prelegentów wystąpili m.in.: drużyna robotyki Spice Gears z Kraśnika, Michał Misztal i Biłgoraj Business Class, Karol Karczewski z Telemedi.co, Bartosz Łopiński z Billennium oraz Bogdan Księżopolski z Instytutu Informatyki UMCS.

Podczas imprezy młodzież dowiedziała się, jak samorząd pomaga w założeniu i prowadzeniu działalności, wysłuchała inspirujących wykładów osób, które często ponosiły wiele porażek, zanim odniosły sukces, poznała możliwości finansowania działalności gospodarczej oraz zapoznała się z innymi przedsiębiorczymi rówieśnikami.

Zapraszamy do galerii.
Skip to content