Sukces reprezentacji ZSP Parczew w piłce nożnej.

Wielki sukces odniosła reprezentacja ZSP Parczew w piłce nożnej chłopców podczas Wojewódzkiej Licealiady 2017/2018.
Po wielu latach rywalizacji stanęliśmy na podium w zmaganiach Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół Lubelszczyzny…
Drogę do sukcesu zaczęliśmy od zwycięstwa w eliminacjach powiatowych 5:2 nad ZS CKR Jabłoń a tym samym kwalifikując się do 1/2 finału woj. – Rejon Biała Podlaska.
W turnieju rejonowym odpowiednio zanotowaliśmy (2:0 z ZS Małaszewicze),(2:2 – I LO Radzyń Podlaski), (2:1 – I LO Łuków) i (1:0 – II LO Biała Podlaska) uzyskując awans do kolejnego etapu rozgrywek – Finał Wojewódzki.
Na tym poziomie wystąpili Mistrzowie Rejonów czyli 6 drużyn, których podzielono na dwie grupy. My trafiliśmy do grupy z ZSBiO Biłgoraj i ZST Puławy. W pierwszym spotkaniu po nie najlepszym początku, mimo wielu sytuacji bramkowych, jeden błąd i… 0:1 z Biłgorajem. Drugi mecz to walka o wszystko i mały finał. Mieliśmy sporą przewagę i zostawiliśmy w pokonanym polu Puławy (2:0 po trafieniach Eryka Waniowskiego i Alberta Chomiuka). Walka o medal (ZSEiM Chełm) była niezwykle wyrównana i bardzo zacięta. Prowadziliśmy już 2:0 po trafieniach Wojtka Lewczuka, lecz przeciwnik zdołał się podnieść i doprowadzić do remisu. O tym, kto zdobędzie brązowy medal musiały zdecydować rzuty karne. Jak się później okazało bohaterem drużyny został Mateusz Staniukiewicz.
Wygraliśmy w karnych 4:3…

Brązowi medaliści Wojewódzkiej Licealiady 2017/2018 w piłce nożnej chłopców wystąpili w następującym składzie: Mateusz Staniukiewicz, Wojciech Lewczuk, Bartosz Lewczuk, Albert Chomiuk, Dominik Marczyk, Jakub Delążek, Eryk Waniowski, Krystian Korolczuk i Szymon Majewski.

Chłopaki, należą Wam się Wielkie brawa… 
Dziękuję też za determinację i wolę walki…

Końcowa klasyfikacja:
1.ZS 5 Lublin (Rejon VI)
2.ZSBiO Biłgoraj (V)
3.ZSP Parczew (I)
4. ZSEiM Chełm (III)
5-6. ZS 2 Tomaszów Lubelski (IV)
ZST Puławy (II)

Andrzej Hulajko

Skip to content