Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty

Tegoroczny kalendarz roku szkolnego okazał się łaskawy i podarował uczniom dodatkowe trzy dni wakacji, w związku z czym pierwszy dzwonek zabrzmiał wyjątkowo 4 września. Z uwagi na nie sprzyjającą, prawdziwie już jesienną pogodę uroczystość rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego odbyła się w hali sportowej. Wcześniej, o godzinie 8.00 uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w Mszy świętej odprawionej w Bazylice Mniejszej w Parczewie.

W inauguracyjnym wystąpieniu dyrektor szkoły Mirosław Kowalski mówił o czekających nas w tym roku wyzwaniach. Zwrócił też uwagę na wydarzenia historyczne, które rozgrywały się na przełomie sierpnia i września. Szczególnie serdecznie zostali powitani uczniowie klas pierwszych, do których wszyscy zabierający głos goście kierowali słowa otuchy.

Tradycyjnie już na uroczystość przybył wicestarosta Adam Domański, który wręczył stypendia ufundowane przez starostę parczewskiego za szczególne osiągnięcia w ubiegłym roku szkolnym. W gronie stypendystów znaleźli się Kacper Saweczko z klasy IV TI i Marcel Drożdżyk z klasy II TF.

Zabierający głos w części oficjalnej goście, wśród których nie zabrakło reprezentującej rodziców pani Anny Niemiec, życzyli zarówno uczniom, jak i nauczycielom owocnej pracy w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Agata Golonka

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”18″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Skip to content